Laboratorium wiedzy
Informacje
Lokalizacja
Małopolskie
Kraków
ul. Sławkowska 20
Zobacz na mapie
Dane kontaktowe
Telefon komórkowy: 603 688 733
Strona www: https://www.laborato...
Profil FB: https://www.facebook...


Ocena: 0

Laboratorium Wiedzy to program korepetycyjny dla każdego ucznia, który chce zdać z wyróżnieniem egzamin ósmej klasy lub maturę. Poziom zajęć dostosowany jest do poziomu grupy. Z drugiej strony kurs to nie tylko przetłumaczenie pewnych zagadnień, ale także usystematyzowanie wiedzy, którą studenci już posiadają.

Kontakt z nauczycielami i wyjaśnianie niejasnych pytań nie zostaną zastąpione żadnymi egzaminami końcowymi. Umiejętność zadawania pytań jest bardzo ważna w procesie uczenia się - daje możliwość uczenia się we własnym tempie. Uczniowie rzadko rozumieją te same rzeczy w tym samym czasie, a w szkole często nie ma czasu na wyjaśnianie wszystkim niezrozumiałych kwestii. Laboratorium Wiedzy oferuje korepetycje dla każdego ucznia, który:

  • ma zaległości z powodu choroby,
  • nie rozumie omawianych na lekcji zagadnień,
  • nie był obecny na lekcji i czuje, że nie potrafi sam nadrobić braków,
  • chce przygotować się do egzaminu lub matury,
  • chce dobrze zdać maturę, bo zależy mu na dobrych studiach.

Przeziębienia, poważniejsze choroby lub dłuższe nieobecności mogą uniemożliwić uczniom odpowiednie przygotowanie do zajęć. Dotyczy to zwłaszcza pytań, które muszą sobie przygotować. Nie jest to łatwe, ponieważ niektóre zajęcia wymagają pomocy lektora, który potrafi wyjaśnić trudne zagadnienia. W tym celu powstało Laboratorium Wiedzy. Jego rolą jest uzupełnianie braków i systematyczne przygotowywanie się do egzaminu. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, dlatego tutorzy znajdują czas dla każdego uczestnika. Indywidualne podejście pozwala na identyfikację i efektywne uzupełnianie braków w wiedzy. Systematyczna i przedłużona nauka może zmniejszyć stres przed maturą i dać pewność, że uczeń zmierzy się z ważnymi egzaminami. Uporządkowanie wiedzy, którą się już ma jest niezwykle ważne. Często posiadanie informacji na jakiś temat to jedno, a osadzenie ich w czasie i powiązanie z innymi to drugie. Laboratorium Wiedzy nie tylko sprawia, że nauka jest bardziej efektywna, ale też zostaje z uczniem na dłużej.

Więcej informacji o Laboratorium Wiedzy na stronie: https://www.laboratoriumwiedzy.pl/.
 

Wyświetleń: 187
Komentarze